5 טיפים למתאמן המתחיל בחדר הכושר

נרשמתם לחדר כושר? מעולה! כעת, אם תתחילו להתאמן בחדר הכושר על בסיס שבועי ואפילו יום יומי, תוכלו לשפר סיבולת לב ריאה, לחזק שרירים ולחטב את הגוף כמו גם לשמור על גמישות ואנרגיה טובה, ובכלל: להנות מפעילות ענפה שמתקיימת בתוך כתליו של המכון. במכוני כושר בכול רחבי הארץ, ישנם אלפי ישראלים שמתאמנים באימוני כוח, אימון אירובי, יש כאלה שבוחרים להכנס לחוגי יוגה, פילטיס TRX ועוד וישנו מי שיבחר לרוץ דקות ארוכות על גבי ההליכון. בכול מקרה, עם הזמן בוודאי תמצאו את הפעילות שמתאימה לכם מכל. אבל כיצד מתחילים להתאמן בחדר כושר? הנה 5 טיפים טובים:

הבינו מה יש במכון

כאשר אתם מגיעים ונרשמים לחדר הכושר, ידריך אתכם פקיד הקבלה או מאמנת הכושר לגבי המכשירים שנמצאים במקום, לגבי החללים השונים שנתונים לשימושכם, מיקומם של לוקרים לשמירת חפצים, מיקום השירותים, המלתחות ואודות הכללים של המקום. בכך אפשר להבין היכן אתם מתאמנים ולאן יש לפנות כדי לבצע פעילות כזאת או אחרת.

בניית תכנית אימונים

מרבית מכוני הכושר בארץ אשר מציעים תכנית חוגים שבועית, זאת בנוסף למכשירי הכושר שנמצאים בחלל הפנימי. בדקו האם ישנה אפליקציה שאפשר להתקין על הנייד כדי לבדוק את שעות החוגים והפעילויות, ובדקו מה משמעותה של כל פעילות. לדוגמא: אימון יוגה מתמקד בעיקר בהגמשת הגוף ובמתיחות. אימון פילטיס עובד על מרכז הגוף, ואימון אירובי מטרתו לחטב את הגוף ולחזק את היכולות של הלב והריאה. רצוי להיעזר במאמני הכושר שבמכון, כדי להתחיל בתכנית אימונים מתאימה.

תכנית חוגים בחדר כושר

שמירה על זהירות

רצוי לשים לב לכללי הזהירות בעת שימוש במכשירי כושר מסוגים שונים. לדוגמא: שימוש בהליכון בפעם הראשונה חייב להיות זהיר. יש לדעת כיצד מתחילים ללכת עליו וכיצד יורדים ממנו ללא תאונות. מנעו נפילות על ידי בחירת תכנית בהתאמה אישית תוך התחלה בתכנית קלה ועם הזמן: העלאת המהירות והקושי.

בצעו מתיחות וחימום לפני אימון

אל תשכחו לבצע מתיחות לפני כל אימון. חשוב למתוח את שרירי התאומים (אפשר להצליב את כפות הרגליים בעמידה ולרדת לאט אל הבהונות). מתחו את הזרועות על ידי פריסתן לצדדים וסיבוב במעגלים, וחממו את המפרקים והצוואר גם כן על ידי סיבובים מבוקרים. אם תכנסו לחוגים בחדר הכושר, המאמן או המאמנת ידאגו לבצע חימום לפני התחלת האימון.

הגיעו בלבוש מתאים

כאשר מגיעים  אל חדר הכושר רצוי להחליף את הביגוד היום יומי לביגוד מתאים. עבור חדר הכושר בוחרים בדרך כלל נעלי ספורט לריצה או פעילות אירובית. חשוב ללבוש חולצה מנדפת זיעה ומכנסיים צמודים בקיץ, או מכנסי טריקו בימי החורף. כדי שיהיה לכם קל להחליף את הביגוד: מומלץ לרכוש תיק ספורטיבי בגודל מתאים ולשים בתוכו בקבוק מים רב פעמי, מגבת קטנה, גרביים, נעלי ספורט ובגדי ספורט. בכך תוכלו להנות מהחוויה על הצד הפרקטי הבטוח והטוב ביותר.