כל היום מול המחשב? כך תשלבו פעילות גופנית

מצד אחד – הטכנולוגיה והאפשרויות שהיא מספקת לנו הם דבר נפלא, שעוזר לנו בתחומים שונים ומגוונים בחיים והופך אותם למעט פשוטים יותר. לצד זאת, אין ספק כי יש כמה חסרונות לכך שהעולם הופך להיות יותר טכנולוגי ודיגיטלי עם הזמן. כך למשל, כיום מרבית העובדים במשק מבלים את רוב שעות היום שלהם מול המחשב. אין הרבה ברירה, שכן כל העבודה נעשית שם, אבל חשוב לדעת כי זה עשוי לגרום לדברים פחות טובים כמו כאבי ראש חזקים בעקבות האורות המרצדים, כאבי גב בעקבות הישיבה הממושכת ודלקות מפרקים עקב ההקלדה. לכן, אם אנחנו יכולים לעזור לעצמנו כאן, חשוב מאד שנעשה את זה ולכן חשוב מאד להקפיד על פעילות גופנית למי שמבלה את רוב זמנו מול המחשב. כך תעשו את זה נכון.

התחילו בפעילות כבר במשרד

יש סיכוי לא רע שעכשיו אתם כבר מדמיינים תוכניות אימונים מפרכות הכוללות ריצות ארוכות ותרגילי משקולות. על אף שאין כל פסול בדברים האלה ושבהחלט יש לשאוף לכך עם הזמן, אנחנו דווקא ממליצים להתחיל בקטנה ולשלב את האימון הגופני עם שגרת העבודה. חברת ההשמה להייטק דיאלוג מכירה לעומק את האתגרים של ישיבה ממושכת מול המחשב ולכן הם פיתחו שיטה מעניינת לשמירה על כושר גופני לעובדים בחברות השונות. המומחים מאתר דיאלוג ממליצים להקפיד על כמה סטים של אימון ממש במקום העבודה ולהקפיד על שכיבות סמיכה, כפיפות בטן, סקוואטים ועוד. כמו כן, אם יש מדרגות בדרך לעבודה, בחרו לעלות בהן ולא במעלית והחליפו את הפסקת הסיגריה בטיול רגלי ארוך.

כל היום מול המחשב כך תשלבו פעילות גופנית-

פעילות גופנית אחרי שעות העבודה

שימו לב כי עם הזמן הפעילות הגופנית בגבולות המשרד לא תספיק ועליכם לשלב תרגילים ואימונים גם אחרי שעות העבודה. הטיפ הכי חשוב שלנו הוא לא להתחיל בגדול עם ריצות ארוכות ותרגילים קשים. בדרך הזו יש סיכוי שתתייאשו מהר או שחלילה תפצעו אפילו. לכן, כדאי להתחיל לאט עם ריצות קצרות או אפילו הליכות מהירות בהתחלה, תוך שילוב של תרגילים פשוטים וקצרים. בהמשך כשאתם מרגישים שהצלחתם להיכנס לכושר, אפשר להתחיל להגביר את הקצב, אך חשוב להיות קשובים לגוף שלכם בכל שלב.

שלבו עבודה פיזית

אם יש באפשרותכם להתנתק לכמה שעות לסירוגין בכל יום מהמחשב, בהחלט כדאי לעשות את זה. אם אתם עובדים במשרד, פנו אל המנהלים שלכם ובקשו להגדיל את תחומי האחריות שלכם ולבצע עבודות פיזיות שונות. יש סיכוי לא רע שהעזרה שלכם תהיה חיונית במשימות שונות כמו תיקון של דברים במשרד או שליחויות. אם אתם עובדים עצמאיים מהבית, שווה בהחלט להכניס כמה סידורים בכל יום עבודה שיחייבו אתכם לעזוב את המחשב.

בכל מקרה, אם מרבית העבודה שלכם היא דרך המחשב, הקפידו לשלב פעילות גופנית כדי לשמור תמיד על הבריאות!