ענפי הספורט הפופולאריים ביותר בתחום האקסטרים

פעילות ספורטיבית תורמת לנו מאד לבריאות הגוף והנפש. הפעילות עוזרת לשמור על המשקל ועל בריאות הגוף, מאתגרת אותנו וגורמת לנו להרגיש טוב כשאנו מבצעים אותה. פעילות אקסטרים לוקחת את הספורטאי שבנו שלב אחד קדימה, משום שהיא נועזת מאתגרת וכזאת שממריצה את האדרנלין בגוף. כשאנו רוצים להרגיש חיים ולהתרגש: אנו בוחרים פעילויות אקסטרים שמוציאות אותנו מהשגרה ומספקות חוויות בלתי נשכחות. אז איזה ענפי ספורט פופולריים בתחום האקסטרים? הנה כמה דוגמאות:

צלילה, טיולי ג'יפים וטרקטורונים

עולם המעמקים הוא עולם יפיפה ומסתורי. הימים, האוקיינוסים והאגמים פותחים בפנינו צוהר אל היופי שבקרקעית הים ומפגישים אותנו עם דגים, יונקים, צמחים ויצורים ימיים מרהיבים. צלילה היא הדרך להכיר את העולם הזה מקרוב, וניתן לבצע אותה עם או בלי ניסיון.

כיום אפשר לבחור בקורס צלילה של מספר ימים שבו נכנסים בהדרגה עמוק יותר אל המעמקים, או קורס צלילה חד פעמי של יום אחד שבו מגיעים עד ל 9 מטרים בתוך מעמקי הים. חברת ATLANTIS  הפועלת באילת מציעה צלילה, טיולי ג'יפים וטיולי טרקטורונים – 3 פעילויות אקסטרים שניתן לשלב יחדיו. בטיול ג'יפים אפשר לצאת אל נסיעה אתגרית בחולות, בהרים ובדיונות עם קבוצת חברים. גם רכיבה על טרקטורון תספק אדרנלין מהירות וחוויה בלתי נשכחת עבור כולם.

גלישת גלים

שוב אנחנו בים, וזאת משום שבמדינה ים תיכונית כמו שלנו, כיף להגיע אל החופים ולתרגל ספורט ימי. גלישה היא אחד הענפים המפותחים בישראל בעיקר כשמדובר על גלישת רוח – ספורט נפוץ בישראל שאף מתמודדים בו ישראלים בתחרות האולימפיאדה. הים התיכון או הים האדום – מספקים את הדרך להנות מיציבה על גלשן, התמודדות עם גלים ושהייה רבה במים הנעימים במשך חודשי הקיץ והחורף. לכן רבים בוחרים בתחום זה עבור ספורט אתגרי.

ענפי הספורט הפופולריים ביותר בתחום האקסטרים עידן בן אור

טיפוס הרים

ספורט אתגרי נוסף שהפך פופולארי בישראל הוא טיפוס הרים. פעילות אקסטרים כזאת מתבצעת בקירות טיפוס שנמצאים בחדרי כושר, בחללים סגורים או פתוחים, אבל בעיקר בין הרים וגבעות הנמצאים בכול רחבי הארץ החל מהצפון עד הדרום. ספורט זה מפעיל את כל הגוף, עובד על יציבה וחוזק. מי שרוצה לשלב פעילות ספורטיבית עם אתגר מחשבתי – יכול להנות מטיפוס הרים שמקנה בילוי באתרי טבע מהממים שפרוסים לכל אורכה ורוחבה של המדינה.

רכיבה על אופני הרים

מי שאוהב לפדל ביום יום על אופניים יוכל לעצב את כל הגוף ולפתח סיבולת לב ריאה באמצעות רכיבה על אופני ספורט במסלולי רכיבה ברחבי הארץ, בהרים וביערות. רכיבה על אופניים הפכה לספורט אתגרי ורבים הישראלים שנכנסים ל'עובי הקורה' ובוחרים מסלולים אופניים מאתגרים.

לסיכום, את כל הפעילויות שציינו אפשר לבצע לבד או עם קבוצה של חברים, בני משפחה או עם בני הזוג, בעוד שרבים בוחרים להזמין פעילויות אקסטרים דווקא כשהם יוצאים לחופשה.