איך להתמודד עם פציעת מתאמן בחדר כושר?

לפתוח חדר כושר, זאת משימה לא פשוטה. המשימה כוללת השקעה כספית גבוהה ועבודה יומיומית עם לקוחות, מאמנים וספקים. ובכול זאת, מי שאוהב את המקצוע וכושר גופני הוא חלק בלתי נפרד מאורח חייו – עושה הכול כדי שחדר הכושר ישגשג, יצליח ויציע מרחב בטוח למתאמנים. מי שפתח עסק בתחום זה, יודע כי הסיכון הקיים בקיום עסק במרחב אימונים: גדול יותר מאשר הסיכון שבעסקים אחרים כמו: מסעדות, מכוני קוסמטיקה, קיוסקים וכולי – לכן חשוב להיות ערוכים למקרים של פציעות או תאונות. אז כיצד נערכים? ואיך מתמודדים במקרה של פציעה? הנה מידע חשוב:

הגנה על העסק שלכם

מרבית העסקים שכוללים התנהלות של לקוחות במרחב ציבורי: חייבים בביטוחים מתאימים. אם אתם מאמנים אישיים או בעלים של חדר כושר, חשוב שיהיה לכם ביטוח תאונות וביטוח עסק מתאים. כדי להבין איזו הגנה דרושה לכם מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזיקין שסיים לימודי משפטים ומכיר את התחום לאורכו ולרוחבו. בכך תבצעו מהלך מניעתי והגנתי שיסייע במקרים של תביעות ובמקרים של פיצוי מתאמנים שנפגעו.

פציעות בחדר כושר

הנחיות והתראות

על פי חוק מכוני הכושר בישראל, יש כללים שכול מכון חייב לעמוד בהם. למשל: נוכחות של מדריכים במרחב האימונים, או מתן הנחיות לשימוש במכשירים. על פי החוק, בעלים של חדר כושר חייב להסדיר ולפרסם במקום, בצורה בולטת וברורה הנחיות לשימוש במכשירים, הוראות לשמירה על בטיחות (כמו כניסה עם נעליים וביגוד מתאים), בזמן שיש לציין אזורים מותרים לכניסה או שאינם מותרים לכניסה. נוסך על כך, יש להנגיש את המרחב לבעלי מוגבלויות. החוק מטרתו להוריד את מספר פגיעות הגוף ופציעות במרחבים כאלה ובכך להגן על מתאמנים ובעלי עסקים. כמו כן יש להחתים את המתאמנים על הצהרות רפואיות ושאר מסמכי הרשמה שיגנו עליכם מפני תביעות.

התמודדות עם פציעות בחדר כושר

זה נכון שעשיתם את כל הדרוש כדי למזער פגיעות ספורט ולשמור על בריאות הלקוחות שלכם, אבל במציאות כמו במציאות, תאונות קורות. במקרים כאלה חשוב להתמודד נכון עם המצב. מי שנפגע במרחב האימונים (החל משבר או פציעה, נזק גופני או נכות) בוודאי יגיש תביעה מול חדר הכושר שבו הוא התאמן. במקרים כאלה תוגש תביעת נזיקין שצריך להתמודד עמה, וגם כאן מומלץ לפנות לעורך דין שייעץ וילווה אתכם בתהליך. בין היתר חשוב לפנות אל חברת הביטוח שבאמצעותה ביטחתם את העסק ולהגיש תביעת ביטוח מתאימה. עוד כדאי לדעת מה כוללת התביעה: האם המאמן מגיש תביעת רשלנות או נזיקין? האם ישנה תביעה שנוגעת להטרדה מינית ע"י אחד העובדים במקום? או תביעה אחרת? בהתאם לפרטים תוכלו לקבל סיוע מעורך דין. חשוב לדעת כי לא כל תביעת נזיקים מתקבלת על ידי בית המשפט משום שעל התובע להוכיח כי נגרם לו נזק ישיר בבית העסק שלכם. לכן יש לפעול במקצועיות ובאופן שקול ורגוע. בהצלחה!