חשוב לדעת: 5 ביטוחים חשובים למאמני כושר

מאמני כושר אינם רק אחראיים על קבוצה של אנשים, אלא הם גם עוסקים בתחום שעשוי להוביל לשלל פציעות. אז נכון שכל בעל עסק צריך לחשוב על ביטוח מתאים, אך כשמדובר במאמן כושר, הצורך הכרחי פי כמה. מכאן שאם המאמן מבקש להתמקד בקשיים ובהשגת המטרות, ולא להיות טרוד מפחדים וחששות בגין תביעות שעשויות למוטט את העסק, הרי שמוטב להבין שקיים גיבוי – ישנם מספר ביטוחים רלוונטיים עבור מאמנים, ופה אנו מבקשים להציג את החמישייה הפותחת.

ביטוח בריאות

אין לשכוח שכל מאמן קודם כל צריך לחשוב על עצמו, כי אם הוא ייפצע ולא יהיה לו מהיכן לממן את הטיפול הנחוץ, הוא מהר מאוד יאבד את העסק, ואף הוא עשוי להיגרר לשורת קשיים כלכליים. פה ראוי להזכיר את דברי אבנר הייזלר מדה מרקר – ראוי לציין שבתחום העסקים והביטוחים יש אינספור אפשרויות, וממש כפי שאין להתייאש בעת הגשת תביעה, כך מראש יש לדעת באיזה ביטוח מוטב לבחור, וכיוון שמדובר במאמן כושר, רצוי לבחור בביטוח בריאות כמה שיותר מקיף. מכאן שלצד הביטוח המשלים מטעם קופות החולים, גם רצוי לעשות ביטוח פרטי. ביטוח בריאות פרטי מאפשר לבחור את סך הסעיפים הרצויים, ואם רק מתייעצים עם סוכן ביטוח, זוכים להבין אלו סעיפים יהיה חכם להכניס למשוואה.

ביטוח אבדן כושר עבודה

במקרה והמאמן עצמו נפצע ואינו יכול להמשיך להעביר אימונים, טוב לדעת שקיים בצד ביטוח שמעניק תשלום חודשי – תחליף להכנסה החודשית. לרוב הביטוח מעניק פיצוי של עד כ75% מסך המשכורת החודשית הממוצעת, אם כי כמובן שקיימים מגוון תנאים מקדימים שנוגעים לתקופת ההמתנה ולהיקף ההחזר. ביטוח זה מזכיר את דברי אבנר הייזלר בגלובס. הייזלר מסביר באותו ריאיון שבתחום העסקים כדי לשרוד יש לצפות את הבלתי צפוי, וכאן ביטוח אבדן כושר עבודה מהווה דוגמה טובה.

חשוב לדעת: 5 ביטוחים חשובים למאמני כושר

ביטוח מאמנים

עיסוק בספורט כרוך בסכנה שהאימון יוביל לפגיעה כזו או אחרת, ועל כן המאמן הוא הגוף שחשוף בפני תביעות, במיוחד אם המאמן אינו מקפיד על הצגת אישור רפואי. כמו כן, חשוב לציין שגם למתאמנים חשוב לדעת שלמאמן שלהם יש ביטוח ייעודי. גם כי זה מגן עליהם וגם כי צעד מעין זה מעיד על מאמן שפועל באופן מקצועי. עוד נציין שגם אם מדובר במאמן שעובד בתוך מסגרת מוגדרת, למשל מטעם המתנ"ס השכונתי, עדיין חשוב שהוא יהיה מבוטח פרטנית, וזאת למקרה שהגוף הגדול ינסה לגלגל את האחריות הלאה.

ביטוח ייעודי עבור אימון כושר און ליין

מאמנים רבים בין היתר מעבירים שיעורים באופן מקוון, ואף כיום בעידן הקורונה הנישה הזו מאוד חזקה. מכאן שבין אם מרבים להעביר שיעורים מקוונים ובין אם רק משלימים על ידי כך הכנסה, טוב לדעת שגם עבור שיעורים שכאלו קיים ביטוח ייעודי. עם זאת, לרוב ביטוח אימון כושר און ליין מתייחס רק לאימונים שהועברו בזמן אמת, בזמן שהמאמן צופה על התרגילים.

ביטוח אחריות מקצועית וצד שלישי

ביטוח אחריות מקצועית וצד שלישי הוא ביטוח שמסייע להגן מפני שלל נזקים שנגרמים לגוף ולציוד של המתאמנים. הביטוח מגן מפני שלל תביעות שנוגעות לרשלנות ותאונות – ביטוח חשוב ביותר!

ומה לגבי פוליסות ייעודיות?

בכול מקרה חשוב להבין שיש פוליסות שמראש מותאמות בהתאם לאופי העיסוק. כך למשל יש פוליסת ביטוח עבור מאמן יוגה, עבור מאמן קרוספיט, עבור מאמן שחיה, עבור מאמן זומבה וכדומה. עוד נציין שלצד פוליסות ייעודיות, גם תמיד ניתן ליישם התאמות. שנדגים? לצורך הדוגמה זוכים לקבוע מה יהיה גבול האחריות.