מה עושים במקרה של רשלנות רפואית אחרי פציעה?

אם יש דבר שהוא קשה ובלתי נסבל בעבור ספורטאים, הרי שזהו חוסר היכולת להמשיך ולהתאמן ולעסוק בספורט שהוא חלק משמעותי מהזהות שלהם. המצב הזה מתרחש לרוב לאחר פציעה משמעותית שיכולה להשבית את הספורטאי לחלוטין ובמקרים מסוימים פציעות כאלה יכולות להגיע עד כדי נכות. זה אולי לא משהו שרואים בכל יום, אבל זה בהחלט דבר שיכול לקרות לכל אחד ואם אתם מתאמנים על בסיס קבוע גם אתם צריכים להיות מוכנים לזה. ישנם מקרים לא מעטים בהם לאחר פציעה כזו, רופאים וצוותים רפואיים לא נותנים את הטיפול הנכון, מה שעלול להביא להחלמה איטית מאד ואפילו לגרום לנזקים נוספים. המצב הזה נקרא בעגה המשפטית רשלנות רפואית, ואם גם אתם ספורטאים שחוו את זה, חשוב לדעת מה לעשות.

טפלו בעצמכם קודם כל

מייד נפרט גם על הצעדים המשפטיים שחשוב לעשות, אבל בהחלט צריך לומר כי אם חווים מקרה של רשלנות רפואית, הדבר הראשון שצריך להיות לנגד עיניכם הוא הבריאות ואיכות החיים שלכם. על כן חשוב מאד לגשת במהרה לרופא מקצועי אחר שיוכל לבדוק אתכם ולהציע טיפול שיסייע לכם ויוכל לתקן את הנזקים שנגרמו בעקבות הרשלנות. אגב, כדאי מאד לתעד את המפגש עם הרופא הזה ולשמור את המסמכים שתקבלו אחרי הביקור אצלו שאולי ישמשו כעדות במקרה של תביעה. חשוב מאד לומר כי שמירת מסמכים היא חשובה בכל שלב, במיוחד בהליכים הרפואיים בהם התקיימה רשלנות רפואית.

מה עושים במקרה של רשלנות רפואית אחרי פציעה-

גשו לעורך דין מקצועי ומנוסה

כעת עליכם לגשת אל עורך דין המתמחה בטיפול במקרים של רשלנות רפואית. עורך הדין יקבל מכם את כל הפרטים וינסה להבין אם אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית, וחשוב מכך – אם ניתן להוכיח כי הנזק שנגרם לכם קשור באופן ישיר לרשלנות. עורך דין מקצועי יידע לומר בהקדם אם אכן יש עילה להגשת תביעה ויוכל גם להעריך את סכום הפיצויים האפשרי שתקבלו והאם הוא יהיה גבוה באופן משמעותי מעלות התביעה. חשוב לדעת כי הפציעה השביתה אתכם לתקופה זמנית או קבועה וזה פוגע במקור הפרנסה שלכם (אם אתם מאמני כושר נניח), יש סיכוי לקבלת פיצויים גבוהים יותר.

חוות דעת רפואיות

לאחר שסיפקתם לעורך הדין את כל המסמכים הנדרשים הוא כבר ישלח אתכם בעצמו אל רופאים משפטיים מומחים שיתבקשו לתת חוות דעת ולומר האם אכן הנזק נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית ומה ההשלכות של הדבר להמשך חייכם. בבדיקות הללו רופאים גם יוכלו לקבוע אם הנזק הביא לאחוז מסוים של נכות, אחוז שיקבע לאחר מכן ע"י הביטוח הלאומי, ומבחינות מסוימות זה בהחלט עניין קריטי.

לסיכום, אם חוויתם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית לאחר פציעה שהשביתה אתכם מפעילות ספורטיבית, הקפידו לטפל בעצמכם קודם כל ולאחר מכן פנו לגורמים משפטיים מקצועיים.