עושים אימון ספורט בחוץ בחורף? כך תתכוננו לכל תרחיש

יוצאים לאימון בגשם ובקור? הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר למה כדאי לבדוק את מזג האוויר מראש ואיך כדאי לכם להתלבש לפני שיוצאים לדרך.

בדקו את מזג האוויר מראש

בדיקה מראש של מזג האוויר לקראת האימון היא השלב הראשון שאיתו אתם צריכים להתחיל. יש לכם מחר אימון? תמיד חשוב לבדוק את תחזית מזג האוויר למחר, אחרת אתם עלולים להיות מופתעים. חשוב לציין, במידה וצפוי מזג אוויר סוער באופן קיצוני אנחנו ממליצים לכם לדחות את האימון בחוץ ולשנות את הלוקיישן לאימון פנים. זה מאד לא נעים לעשות אימון במזג אויר סוער, מה גם שאתם מסכנים את עצמכם בהיפותרמיה.

בחרו מוזיקה כיפית לאימון

למוזיקה יש תפקיד חשוב מאד במהלך האימון וכמובן להצלחה שלו. לכן, אתם צריכים לבנות לכם פלייליסט שווה שיניע אתכם ויגרום לכם למקסם את התוצאות מהאימון. אם אתם לא רגילים להשתמש באפל מיוזיק או ספוטיפיי, תמיד תוכלו למצוא תחנות רדיו שוות שיקפיצו לכם את האימון. כאן תוכלו למצוא אתר שמרכז עבורכם את כל תחנות הרדיו הכי שוות בלייב, פשוט בוחרים את התחנה שאתם אוהבים ועפים איתה.

התלבשו בשכבות

קר מאוד בחוץ ואנחנו מבינים שהנטייה שלכם לצאת לאימון עם מעיל היא טבעית. עם זאת, אנחנו ממליצים לכם להתלבש בשיטה של שכבות על מנת שתוכלו להתקלף כשהגוף שלכם יתחמם כתוצאה מהאימון. שכבה עליונה תהיה מעיל נעים שאיתו תבצעו את החימום לפני האימון. כשאתם מרגישים שמספיק חם לכם תוכלו להוריד את המעיל ולהמשיך עם השכבות התחתונות עד שתגיעו לחולצה דקה. בתום האימון מומלץ כמובן לבצע את השלבים הפוך ולחזור למעיל על מנת לא להתקרר.

אל תנעלו נעליים מבד

אם יורד גשום בחוץ ואתם לא מוכנים לוותר על האימון בשום פנים ואופן, אנחנו ממליצים לכם לא לנעול נעליים מבד. נעליים מבד אינן אטומות למים והדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה זה לרוץ עם נעליים רטובות. אז לא נמליץ לכם לנעול מגפיים כמובן, אך בהחלט מומלץ לנעול נעלי ספורט אטומות מעור על מנת שתוכלו לבצע את האימון כמו שצריך.

עושים אימון ספורט בחוץ בחורף? כך תתכוננו לכל תרחיש

בחרו לוקיישן מקורה

אנחנו מבינים שאתם רוצים לעשות את האימון שלכם במקום הפתוח שאליו אתם רגילים. עם זאת, אתם צריכים להכין את עצמכם לתרחיש שבו יורד גשם חזק. לכן, אנחנו ממליצים לכם לעשות את האימון בסמוך לאזור מקורה כל שהוא, כדי שאם ירד לפתע גשם תוכלו להמשיך את האימון כרגיל תחת סככה.

הצטיידו בחליפת סערה

אם אתם ממש משוגעים לעניין ולא מוכנים לוותר על האימון גם כשיורד מבול בחוץ, אתם צריכים להצטייד מראש בחליפת סערה. אנחנו כבר אומרים מראש, זה מאד לא פשוט לעשות ככה אימון, אך האמינו לנו שזה עדיף מאשר לעשות אותו סחוטים. אם כבר חליפת סערה, השתדלו לרכוש חליפה זוהרת כדי שיראו אתכם בדרכים, תנאי הראות מאד קשים.

קחו בגדי החלפה

גם אם יישמתם את כל הטיפים שהצגנו פה ויצאתם לאימון עם בגדים בשכבות שונות, אנחנו ממליצים לכם לקחת תיק עם בגדי החלפה. לא משנה כמה קר, סוער ורטוב בחוץ, אין יותר כף מלהיכנס לבגדים יבשים וחמים בתום האימון. קחו שקית ניילון שבה תשימו את הבגדים הרטובים שלכם וזהו, יש לכם את כל מה שאתם צריכים לקראת אימון בחוץ בחורף.

לסיכום

אם אתם יוצאים לאימון בחורף בחוץ ורוצים לעבור את המשימה הזו בשלום, אנחנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים שהבאנו במאמר הזה.