אבקות חלבון: איזו מתאימה לי?

אנשים שרוצים להעלות מסת שריר ובכך לחטב את הגוף ולחיות בריא יותר – בוחרים פעמים רבות באבקות חלבון. אבקות אלה (שידועות גם כ' גיינרים' או תוספי תזונה) מכילות מי גבינה באחוזים גבוהים, חלבון סויה ושאר קטניות שמכילות חלבונים בכמות גבוהה. כיום, ישנן אבקות שמתאימות לכול סגנון חיים ועבור כל אחת ואחד. לכן חשוב לבחור את האבקה שמתאימה לסוג האימון, לסגנון החיים ולצרכים שלכם.

אז כיצד בוחרים אבקת חלבון?

לפני שנמנה את הסוגים השונים וההתאמה לכול אחת ואחד – חשוב לדעת כי גיינרים  מכילים בדרך כלל אחוזים גבוהים מאד של מי גבינה בתוספת וויטמינים הנחוצים להעלאת אנרגיה לפני אימון, בזמן שאחוז הפחמימות באבקה, צריך להיות נמוך. סקירה מלאה בנושא תמצאו באתר ויטה פלוס.

בחירת האבקה המתאימה לכם – ככה תעשו זאת:

ברחבי העולם יש סוגים שונים של מתאמנים וצרכנים שכל אחד מהם רגיש לנושא אחר/ מקיים אורח חיים שונה וזקוק למרכיבים מאכלים משתנים לפני אימון. בין האבקות שניתן להתאים לכול אחת ואחד, אפשר למצוא:

אבקות שמכילות מי גבינה

אחת האבקות הפופולריות ביותר שמכילות 100 אחוז מי גבינה. המוצר שנוצר ממי גבינה, מכיל ערכים ביולוגיים גבוהים שמספקים ניצול החלבון בדרך הטובה ביותר, תוך ספיגה איכותית בגוף.

אבקת חלבון

אבקות כשרות

מי ששומר על כשרות יוכל למצוא אבקות חלבון כשרות שאינן מכילות מרכיבים מן החי. מוצר זה מאפשר תזונה מאוזנת על ידי בחירת תוספי תזונה כשרים בהשגחת הרבנות. האבקות מכילות פחמימות מבטטה, סויה ומתשלובת חלבונים כשרה.

אבקות חלבון לטבעונים

אורח חיים טבעוני הפך בשנים האחרונות לפופולארי במיוחד. מי שזקוק להעלאת מסת שריר – אבל אינו רוצה לצרוך מוצרים מן החי – יוכל לבחור אבקות טבעוניות שאינן מכילות מוצרים מן החי. אבקות אלה מכילות סויה, עדשים, חומוס ושאר קטניות שמצוי בהן חלבון בכמות גדולה.

אבקות ללא תוספת סוכר

עבור מי שסובל ממיגרנות, סוכרת, לחץ דם גבוה, או כל מי שרגיש לסוכר ( או שאינו רוצה לצרוך סוכר), יכול לבחור גיינרים שמכילים בטטות / סויה / מי גבינה, ללא תוספת סוכר.

 התאמת האבקה הנכונה לכם מכול

חשוב לדעת שכדי להתאים את האבקה הטובה ביותר עבורכם, יש לבחון את המרכיבים בכול מוצר ולוודא כי הם תואמים את אורח חייכם. בדקו איזה סוגי חלבונים המוצר מכיל. באתרי אינטרנט ובחנויות שמוכרות גיינרים ותוספי תזונה: תוכלו לבחור מוצרים על פי תיאור המוצר של האבקה. כאשר מבצעים רכישה בחנויות טבע ובפארמים: יש לבחון את התווית שמופיעה על האריזה ולהתייעץ עם רוקח לגבי ההתאמה הנכונה לכם מכול. במידה ואתה מפתחים את גופכם – תוכלו להיוועץ עם מאמן הכושר לגבי ההתאמה הנכונה לצרכים ולאימון שלכם.