כיצד ניתן למזער פגיעות ספורט?

ספורטאים מועדים ליותר פציעות, פי שלוש מאשר מתאמן חובבן. משום שהסיכוי לתאונות עולה, חשוב להכיר את הזכויות שלכם כספורטאים במידה ונפצעתם, וזאת בכדי למזער עד כמה שאפשר את חומרת הנזק.

נפצעתם בזמן פעילות ספורטיבית? זה הזמן לבדוק האם אתם זכאים להגשת תביעה

מדי שנה נפצעים בישראל אלפי ספורטאים מקצועיים. הסיכוי של ספורטאי מקצוען להיפצע עולים באופן משמעותי, ועדות לכך ניתן לראות ברשימת ההמתנה הארוכה למרכזי השיקום אשר פרוסים ברחבי הארץ. בקשה לפיצוי במקרה של תאונה לספורטאים ניתן להגיש באמצעות עורך דין, וזאת בכדי שתוכלו למצות את זכותכם למזער את הפגיעה ולחזור לשגרה באופן מהיר. שגרת שיקום אשר כוללת סדרה של טיפולים יכולה להגיע לעשרות ולעיתים מאות אלפי שקלים, כאשר לא מעט טיפולים מתבצעים גם מעבר לים. משום כך, חשוב לפנות באופן מהיר לעורך דין אשר מתמחה בתחום וזאת בכדי שתוכלו להגיש בקשה אשר במסגרתה תוכלו לקבל את מלוא הפיצוי אשר מגיע לכם.

כיצד ניתן למזער- פגיעות ספורט

מהן העילות לתביעה של פגיעות ספורט?

לא כל תביעה תתקבל במידה ונפגעתם בזמן פעילות ספורטיבית, בין אם אתם ספורטאים חובבים או ספורטאים מקצועיים. בכדי להגיש תביעה, יש לבחון האם אתם עונים על אחד הקריטריונים הבאים: נזק גוף ממשי בדמות קרע, שבר וכו', רשלנות מצד צד ג' אשר גרמה לפציעה או במידה ויש ברשותכם ביטוח אשר מכסה את הפעילות הספורטיבית בה אתם עוסקים. למעשה, בשוק הביטוח ניתן לרכוש מגוון רחב של כיסויים ביטוחיים בעבור ספורטאים, אולם אין אחידות בין הפוליסות ולכן כל חברת ביטוח מעניקה כיסוי שונה. אולם, חשוב לציין כי ע"פ חוק הספורט (תשמ"ח 1988) כל ארגון או איגוד ספורט מחויב לבטח את הספורטאים. לכן, חשוב לבדוק מראש כי אתם מכוסים הן ע"י איגוד הספורטאים אליו אתם רשומים או לבחון את תנאי הפוליסה שלכם במסגרת פוליסת ביטוח אישיות. בכדי שתוכלו להגיש בקשה לפיצוי, ישנם מספר שלבים חשובים בדרך. מהם? להלן הפרטים.

כיצד להגיש תביעת פגיעות ספורט?

השלב הראשון והחשוב ביותר בתהליך של הגשת תביעה נוגע לחומר הראיות. יש לבצע איסוף של כלל המסמכים הרפואיים ולדאוג לתיעוד מלא של האירוע, כולל דו"ח פציעה. בנוסף, חשוב לשמור על כל הקבלות אשר נוגעות לאשפוז (באם אכן התאשפזתם בעקבות הפציעה) כולל הוצאות על תרופות. בגין אותן הוצאות תוכלו לתבוע ולקבל החזר, ולכן חשוב לגשת לעורך דין מומחה אשר יבדוק האם קיימת אפשרות לתביעה לקבלת פיצוי מכורח פוליסת הביטוח או אפשרות לתביעה של תביעת נזקי גוף, במידה והפציעה התרחשה כתוצאה מרשלנות צד ג'. לסיכום, מדובר בתביעה מורכבת אך גם כזו אשר יכולה לתרום באופן ממשי למזעור נזקי הפציעה, וזאת בכדי שתוכלו לחזור לשגרה ולהתאמן באופן מלא.