מתכונים טבעוניים: כך תשמרו על אורח חיים בריא

קצרה היריעה מלהכיל את הפעולות שיש לבצע כדי לשמור על אורח חיים בריא. מי שבוחר לשים את הדגש על אורח חיים בריא ימצא עצמו נהנה מאוכל טבעי יותר, שאינו מעובד וכזה המלא בוויטמינים ומינרלים חיוניים. ישנם כאלה שכדי לשמור על הבריאות, יבחרו לבצע פעילות גופנית, בעוד שיש אנשים שמסרבים להשתמש בטלפונים ניידים, והרשימה עוד ארוכה.

קווים לדמותו של טרנד הטבעונות

לפני שנפרט אודות היתרונות של אורח חיים כזה, חשוב להבין כי טבעונות מורכבת מתזונה שמגיעה מן הצומח ואין בה שום מרכיב מן החי, החל מבשר או דגים, עד חלב וביצים. מי שמחפש מתכונים לאוכל טבעוני, יוכל לבחור מגוון רחב של סלטים, ירקות צלויים, פשטידות, קציצות ירק מעולות, מרקים, חומוס ממגוון קטניות, לחמים טובים, וכדומה, בעוד שכיום, בכל סופר מרקט ישנה מחלקה המספקת מוצרים טבעוניים.

אחת הדרכים הפופולאריות לשמור על גוף בריא נעשית תוך צריכת מזון בריא בתוספת למודעות לאורגניות של המוצרים אותם אנו צורכים. מי שיבחר באורח חיים טבעוני ייהנה ממגוון יתרונות כמו צריכת מאכלים עשירים בחלבונים כגון: סויה, טופו, קטניות וכדומה. בחיפוש ממוקד  אחר מתכונים טבעוניים, תגלו כי ישנם מתכונים טבעוניים עשירים בחלבונים ובוויטמינים החיוניים לגוף.

טבעונות

אבל מהם היתרונות הבולטים של הטבעונות?

מלבד הצדדים האידאולוגיים שיש בטרנד זה (שכוללים שמירה על הסביבה ומתן תשומת דגש על הצלת בעלי חיים מניצול בתעשיית המזון), ישנם לא מעט יתרונות בריאותיים בטבעונות, ביניהם:

הגנה מפני מחלות

מי שיצרוך מזון מן החי ויוותר על ביצים, חלב, גבינות שמנות, ושומן – יוכל להגן על גופו מפני מחלות כמו סוכרת סוג 2, מיגרנות, בעיות לב ולחץ דם גבוה. תזונה טבעונית מורכבת ממאכלים שלא מכילים מזון רווי שומן, כולסטרול ומוצרים מעובדים. האדם הטבעוני צורך כמות גדולה של פירות, ירקות וקטניות – מאכלים שיש בהם סיבים תזונתיים ופיטוכימקלים שמפחיתים את הסיכוי ללקות במחלות.

ירידה במשקל

מי שרוצה לרדת במשקל יוכל לבחור את אורח החיים הטבעוני, משום שהוא מכיל פחות סוכרים ומלחים. מי שלא יצרוך חטיפים מעובדים ויחליף את הנשנושים המזיקים בירקות ופירות – ירד במשקל באופן אוטומטי.

מצב רוח טוב יותר

בשל העבודה שמזון טבעוני רובו מן הצומח, נהנים הטבעוניים ממצב רוח טוב יותר. ההרגשה הפיזית והנפשית – לאחר צריכת ירקות פירות קטניות ועשבי תיבול – מקלה על הנפש ואינה מעיבה על מצב הרוח, כמו לאחר צריכת מוצרים מעובדים מלאי סוכר או שומן. בכך גם מופיע הרצון להתעמל ולשנות לחלוטין את אורח החיים.

לסיכום, תזונה טבעונית המספקת אבות מזון חיוניים כמו חלבונים תקנה אנרגיה, חיוניות והיא תקל ותמנע מחלות וכאבים. לכן רבים בוחרים במתכונים טבעוניים ומאמצים את אורח החיים הבריא הזה למשך כל תקופת  חייהם.