הקמת אתר למאמן כושר אישי: 5 שלבים בדרך

אתר איכותי, חשוב מאוד עבור מאמן כושר אישי. מאמן אישי הוא מקצוע שמשדר ומחייב מקצועיות ורצינות והאתר צריך לשקף זאת. אלה חמישה שלבים, שחיוני לכלול בהקמת אתר כזה:

תכנון התשתית

שלב ראשוני חיוני בהקמת האתר, הוא תכנון התשתית שעליה הוא ייבנה – האם הוא ייכתב בוורדפרס? אולי בפלטפורמת WYSIWYG נוסח Wix? כמו כן, תידרש בחירת חברה לאחסון אתרים. החלטות אלה צריכות להתקבל בתשומת לב מיוחדת, מאחר שאיכות התשתית תתבטא בתפקוד האתר.

תכנון עסקי

האתר חייב להיות מתוכנן, באופן כזה שנקודת המוצא תהיה עסקית. כל אלמנט באתר (ועצם קיומו של האתר למעשה), חייבים לנבוע ממטרה עסקית שברורה לך. אחת או יותר. אחרת, בשביל מה בכלל להקים אתר? אופן חשיבה כזה, עשוי להתבטא באתר פשוט יותר, אבל כזה שמניב תועלת עסקית של ממש. שם הדומיין של האתר למשל, הוא לכאורה היבט פשוט, טכני ולא קריטי, אך הוא למעשה עשיר בשיקולים עסקיים פרקטיים וחשובים: האם

הוא פשוט מספיק בכדי שלקוח יזכור אותו בקלות? האם הוא מבלבל מבחינת איות נכון? עד כמה וכיצד הוא תורם להבנת תחום עיסוקך? עד כמה הוא דומה לשמות אתרים מתחרים?

קידום

אתרם שלא מקודם בתוצאות חיפוש במנועי חיפוש, "לא קיים". אמנם כללים נוטים להיות כוללניים מדי ולכל כלל יש יוצאים מהכלל, אבל קידום במנועי חיפוש, הוא באמת היבט חיוני כיום. פעילות זו, מוטב להפקיד בידי מקצוענים מנוסים, בתור השקעה מתמשכת, שתחזיר את עצמה. הקידום מתבצע בעיקר במנוע החיפוש של גוגל, אך גם ברשתות חברתיות ובמקומות נוספים.

תכנים איכותיים

תכנים איכותיים חיוניים לקידום אתרים במנועי החיפוש. בעבר, הקידום התבסס בעיקר על מילות וביטויי מפתח, שהיה נהוג לשלב "בסיטונות", כולל בטקסטים גרועים למדי. כיום לעומת זאת, זה כבר לא מספיק. מה גם, שטקסטים גרועים הם גול עצמי מבחינה תדמיתית. כך שהשקעה בתכנים מקצועיים, בין אם אלה טקסטים או סרטוני וידאו או תכנים אחרים, מחזירה את עצמה פעמיים. מחד, היא מסייעת למשוך לקוחות באמצעות פעילות SEO (Search Engine Optimization). מאידך, התוכן האיכותי מסייע לשמור את הלקוח באתר, מעודד אותו לחזור לאתר שוב ושוב, לחקור אותו ובסופו של דבר, להתעניין בשירותים או במוצרים שאתה מוכר.

ניטור ושיפור

חשוב לנטר את המתרחש באתר באופן שוטף, במיוחד אחרי הקמתו, בכדי להבין כיצד הוא מתפקד בפועל. ניטור וניתוח מתמשכים וחכמים, יאפשרו לקדם שיפור מתמיד של האתר. כך, תוכל לדעת האם הוא מספק תועלת עסקית, מה בדיוק באתר מספק תועלת זו, כיצד והאם זה קורה ומה ניתן לעשות, בכדי למקסם אותה?

לסיכום

אתר למאמן כושר אישי לא חייב להיות מורכב. עם זאת, מה שלא יהיה בו, צריך להראות איכותי וברמה גבוהה. הליכה לפי טיפים אלה, תסייע להבטיח זאת.