אנשים טובים באמצע הדרך: עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי דואגת לעולם טוב יותר

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 על ידי האחים איל אדרעי, משה אדרעי וכן משה אדרעי מתוך מטרה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית, וזאת באמצעות קידום של תוכניות חברתיות המתבצעות בכל רחבי הארץ ותוך שימת דגש על אזור הפריפריה. למרות שהיא כבר שנים פועלת בחברה הישראלית, העמותה והמייסדים הצליחו לשמור על פרופיל תקשורתי נמוך, אולם כעת הגיע הזמן להכיר את העמותה אשר דואגת לעולם טוב יותר.

עמותת אחינועם – כל מה שרציתם לדעת

האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי נולדו וגדלו בעיר צפת למשפחה שורשית ובעלת ערכים חברתיים וציונים מובהקים, בייחוד על רקע הסיפור המשפחתי. בן משפחתם רפי אדרעי ז"ל נהרג בשנת 48' בעקבות קליע שחדר לעורפו, כאשר בני המשפחה החליטו להמשיך את זכרו באמצעות פעילות חברתית ענפה, כמו למשל בדמות הקמתה של עמותת אחינועם הפועלת לצמצום של הפערים החברתיים והגיאוגרפיים במדינת ישראל, כחלק מחובה מוסרית של המייסדים שנולדו וגדלו בעיר צפת. העמותה פועלת ללא כוונות רווח ועם שימת דגש על תוכניות רבות שזכו להצלחה גדולה, כפי שמגיע לידי ביטוי בנתונים.

כך למשל, תוכנית  ייחודית של העמותה המתמקדת בהגברת המוטיבציה לגיוס בקרב בני נוער מהעדה האתיופית הצלחה להוביל לאחוז הצלחה של למעלה מ-95%. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה לבני העדה את היכולת להצטרף לקבוצה אשר מתמקדת בהעלאת המוטיבציה לגיוס ליחידות קרביות וכן תפקידי קצונה באמצעות חיזוק הביטחון והדימוי העצמי, שיפור היכולת הפיזית לצד פיתוח של יכולת מנהיגות. תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות ומקבלת אף תגובות מצוינות מצד הבוגרים אשר הצליחו להשתלב בתפקידים בכירים ביחידות מובחרות בצבא, כולל קבלת דרגות הקצונה הנחשקות. כמי שרואים בפעילות של העמותה כחלק לבלתי נפרד מההצלחה, אין ספק כי מדובר בדוגמה מעולה לעבודה קהילתית אשר מחזקת את בני הנוער ומאפשרת להם לממש את הפוטנציאל הטמון בהם.

 

 

חלוקה של מחשבים בזמן מגפת הקורונה

אחד מהפרויקטים הגדולים של עמותת אחינועם התרחש בעיצומו של משבר בריאותי שלא נראה כדוגמתו מזה עשרות שנים. עם פרוץ מגפת הקורונה והמעבר ללימודים המתבצעים מרחוק, רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו החליטו להרים קמפיין גיוס ארצי ויוצא דופן שבמסגרתו נאספו מעל ל-25,000 מחשבים מכל רחבי הארץ. המטרה של התוכנית הייתה לספק לתלמידים מעוטי יכולת את ההזדמנות לקבל את המענה לו הם זקוקים, בוודאי על רקע המעבר ללמידה מרוחקת. לאור ההצלחה של הפרויקט הזה החליטו בעמותה להמשיך ולקדם אותו בפריסה ארצית.

תוכנית ליווי ארוכת טווח

תוכנית הליווי ארוכת הטווח של עמותת אחינועם מיועדת בעבור תלמידים מכיתה יא' ועד לגילאים בוגרים יותר. במסגרת הזו המתנדבים של העמותה בונים בעבור כל משתתף תוכנית פרטנית המותאמת בדיוק לצרכיו, כאשר המטרה היא לסייע לתלמידים להגשים את עצמם ולהתגבר על מחסומים. תוכנית זהה מיועדת בעבור נוער בסיכון שאינו מוכר לרשויות הרווחה ומקבל את הסיוע מטעם העמותה.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה בעלת השפעה עצומה על החברה הישראלית, בעקבות פעילות חברתית ענפה המתבצעת ללא כוונת רווח. כמי שרואים בפעילות הזו כחלק בלתי נפרד מהדאגה לחברה, מדובר בעמותה שמצליחה לפרוץ קדימה ולהוביל לכדי יצירה של שינוי המגיע לידי ביטוי בשטח. לקבלת פרטים נוספים אפשר ואף רצוי להיכנס עכשיו לאתר הרשמי של העמותה, כל זאת מתוך מטרה להצטרף לעשייה משמעותית ומבורכת המתבצעת בכל ימות השנה