אימוני EMS: היכן ניתן להתאמן?

מי מכם שמתעניין באימוני כושר, מוטב שיכיר את שיטת EMS, שכן מדובר על שיטה שכבשה את העולם בשנים האחרונות. נשמע מסקרן? אספנו בעבורכם מידע בנושא.

במהלך השנים, אנחנו יכולים לראות שינויים ופיתוחים שונים שנועדו לאפשר לאנשים להשתלב יותר בכל מה שקשור לפעילות גופנית, באופן שיתאים למה שהם יכולים ורוצים לעשות. מאחר ולא כל אחד מוכן לעשות את הדברים המסורתיים שנהוג לעשות במסגרת פעילות זו. אחת הדוגמאות לכך טמונה במסגרת חדרי כושר או סניפי  EMS, אשר פועלים עבור מגוון רחב של אנשים שמבקשים להתאמן בשיטה קצת אחרת מהרגיל.

לפני שנסביר איפה אפשר להתאמן ב-EMS, או היכן אפשר למצוא סניפי  EMS- אנחנו נרצה להסביר בקצרה מה זה בכלל, כיצד זה עובד ולמי זה יכול להועיל.

מה זה EMS וכיצד זה מתבצע?

שיטת EMS  (Electric Muscle Stimulation) היא למעשה עיסוי חשמלי של השריר, אנחנו לא באמת מפעילים אותו, כמו בפעילות גופנית סטנדרטית אלא, אנחנו משתמשים במכשיר אשר מאפשר לנו להעביר זרם חשמלי אשר מופעל על ידי השריר ועוזר לנו לחזק אותו.

שיטה זו נוצרה, במקור, עבור אסטרונאוטים של נאס"א, אשר בגלל שהותם בחלל לא יכלו להתאמן בצורה רגילה, שכן אין להם בתוך החללית כוח משיכה. לכן חיפשו דרכים כיצד הם יכולים להמשיך ולשמור על כושר גם בחלל.

כפי שקורה לא פעם, השיטה החלה להיות בשימוש אזרחי רחב עם השנים, תחילה נעשה בה שימוש נרחב במסגרת רפואת ספורט, מתוך כוונה לעזור לספורטאים שנפגעו בשרירים להתאמן מבלי שיצטרכו להפעיל את השרירים ולייצר עומס על הגוף שלהם. בשנים האחרונות, כאמור, השיטה הפכה להיות נפוצה גם בקרב כלל הציבור, בפרט בקרב מי שמעוניין לעשות פעילות גופנית מבלי להפעיל את השרירים.

צריך להדגיש, השיטה מותאמת לאנשים בתור אימון משלים ולא בהכרח בתור האימון המרכזי, זו עדיין נחשבת שיטה שיותר מותאמת לאנשים שעברו תאונות, אנשים שעוברים תהליכי שיקום בשרירים ובכלל וכן לאנשים עם ניוון שרירים או מחלות אחרות שמונעות מהם אפשרות להתאמן בצורה סדירה. האימון נעשה בפיקוח צמוד של אנשי מקצוע ובזמן קצוב.

השיטה לא מומלצת בכל מקרה, לנשים בהריון, אנשים שיש להם בעיות לב ובפרט קוצב לב, אנשים עם בעיות קוגניטיביות ועוד.

מה היתרונות של השיטה?

ראשית, היא מאפשרת לנו לפתח שרירים מבלי שנצטרך להפעיל כוח פיזי, כשהאמיון מתבסס על גירוי שנעשה באמצעות מכשיר ששולח פולסים חשמליים לשרירים. כמו כן, אפשר לעבוד על קבוצות שרירים ספציפיות בכל פעם, לא צריך לעבוד על כל השרירים בבת אחת. יתרה מזאת, כפי שציינו, הכל נעשה בתהליך מפוקח ומבוקר על ידי אנשי מקצוע, במקום ממוזג, באווירה נעימה.

היכן קיימים סניפי EMS בארץ?

ניתן למצוא מגוון רחב של מקומות שבהם תוכלו להתאמן במסגרת שיטת EMS בישראל. מדובר על חדרי כושר שכוללים מכשירים מסוג זה או מקומות ספציפיים אשר יש בהם אך ורק מכשירי EMS.

למשל, אנחנו יכולים למצוא סניפי EMS בתל אביב, נתניה, הרצליה, ראשון לציון, ירושלים, רמת גן וכן במקומות נוספים בארץ. במידה ואתם מעוניינים להירשם לאחד המקומות, רצוי לברר אם הם עורכים שיעורי ניסיון על מנת שתוכלו להחליט האם מדובר באימון שמתאים לכם.