5 דרכים יעילות להעשיר את התפריט בחלבון

לא מעט אנשים מרגישים שאין להם את הזמן או את היכולת להעשיר את גופם בחלבון. חלבון הוא מרכיב חשוב בגוף שעוזר בבניית שרירים, בונה את תאי העור ומחזק את העצמות, הציפורניים והשיער, מגן על מערכת החיסון ונחשב מקור מעולה להורמונים אינזימים ושאר מרכיבים חשובים.

חלבון בכמות טובה יספק חומצות חשובות ואיזון לגוף ויעורר את חילוף החומרים. מי שעסוק מידי כדי לשים לב להוספת כמות חלבון דרושה לארוחות שלו, או מי שלא מוצא את הדרך להעשיר את הגוף בחלבונים: יוכל למצוא כאן מספר דרכים יעילות לצריכת חלבון, חלקן יתחילו כבר בקניית מצרכים בסופר וחלקן ישתלבו בקלות בחיי היום יום. אז כיצד מעשירים את התפריט בחלבון? הנה 5 דרכים לעשות זאת:

אכילת מנות יותר עשירות בחלבון

בזמן שאתם אוכלים מומלץ לשלב בתפריט מזונות עשירים בחלבון. אגוזים וזרעים, ביצים וקטניות כמו קינואה חומוס, עדשים ושעועית, יוגורט ומוצרי חלב, גבינות קשות, בשר ודגים עוף ובעיקר חזה עוף וחלקי פנים – כולם מאכלים עשירים בחלבון. נסו לצרוך בכל יום ארוחה חמה שיש בה את המרכיבים האלה וגוונו עם תיבול נחמד או עשבי תיבול, רוטבי דבש וחרדל וכל מה שמשדרג משמעותית את טעם האוכל.

5 דרכים יעילות להעשיר את התפריט בחלבון

בחירת מוצרים מעושרים בחלבון

בחרו מוצרים מעושרים בחלבון כמו חלב רגיל מעושר בחלבון ויוגורטים או נקניק פסטרמה. גם סויה או טופו נחשבים מוצרים עשירים בחלבון ורבים הטבעוניים שבוחרים לשלב טופו בתפריט היומי שלהם כמו טופו מוקפץ עם ירקות, או מרק מיסו עם טופו ואצות, חביתת טופו וכולי. בסופרמרקט אפשר למצוא מוצרים עשירים בחלבון עליהם תווית שמספקת מידע מספרי לגבי אחוזי החלבון בכל מוצר. באופן כללי יש מגוון מתכונים טבעוניים שניתן לשלב בתפריט, ובמקרה הצורך ניתן לשלב תוספי תזונה מתאימים.

אבקות חלבון

מי שאין לו זמן להוסיף מאכלים עשירים בחלבון לתפריט היומי שלו או שאין לו מספיק חלבונים במנה: יכול לצרוך אבקות חלבון המתאימות בעיקר לאנשים שמבצעים פעילות ספורטיבית בעצימות גבוהה. ספורטאים ובוני שרירים למשל צורכים מנה אחת של אבקת חלבון בשייק ועושים זאת בדרך כלל לפני או אחרי אימון ובכך משלימים את האחוז החסר. עם זאת צריך לדעת שהאבקות אינן תחליף לאוכל וכדאי להתייעץ עם רופא לפני שבוחרים ומתחילים לצרוך את המוצר.

יעוץ של תזונאית

יעוץ מתזונאית יכול לעזור לעלות את רמת החלבונים בגוף באמצעות תפריט מסודר שתספק לכם אשת המקצוע. תזונאית מקצועית תתשאל אתכם לגבי התפריט היומי שלכם וסדר יומכם ותספק התאמה של מזונות ותפריט יומי להעלאת החלבון בגוף וגם לסיוע במצבים בריאותיים אחרים כמו עבור מי שסובל ממיגרנות או מי שסובל מכאבי בטן, מצרבת, מחיידקים בקיבה וכולי. כיום מרבית קופות החולים מספקות ייעוץ כזה בחינם או בעלות נמוכה למבוטחים.

הקפידו על ארוחות מסודות

הקפידו לאכול ארוחות מסודרות החל מארוחת בוקר וארוחת ביניים עד לארוחת צוהריים, ארוחת חמש וארוחת ערב. הכינו מראש את המצרכים הדרושים לכל ארוחה. יש מי שיעדיף לבשל בסוף שבוע מנות בקופסאות מסודרות שמכילות עוף, דגים, קציצות בשר, פשטידות עשויות גבינות, ירקות מוקפצים עם טופו, סלט קינואה עם טחינה וכולי. דאגו למנת חלבון, לירקות ופחמימה בכול ארוחה ושימו לב שאתם יושבים ואוכלים ארוחות מסודרות ולא ארוחות חפוזות שרק יובילו לחוסר במרכיבים החיוניים לגוף.

באמצעות יישום כל השיטות תוכלו כבר עכשיו להכניס בכול יום את מנת החלבון הדרושה להגנה ושמירה על בריאות הגוף.