מבדיקות מאמץ וייעוץ תזונתי: הכירו את המרכז לרפואת ספורט בשערי צדק

בשנים האחרונות ניתן להבחין במודעות הולכת וגוברת מצד ספורטאים לגבי הנושא של בדיקות תקופתיות המתבצעות במסגרת של מרכזים ייעודים לרפואת ספורט. למעשה, מדובר בהזדמנות מצוינת בעבור כל ספורטאי בין אם מדובר בספורט חובבני או ספורטאי מקצוען לבחון את המדדים שלו ואף לקבל מעטפת המאפשרת להוביל ליצירה של מענה אשר תומך לא רק בפן הפיזי, אלא גם בפן של התזונה. אחד מהמרכזים המובילים בישראל בתחום הזה הוא המרכז לרפואת ספורט במרכז הרפואי שערי צדק. מה חשוב לדעת אודות המרכז שמצליח לספק מענה בעבור אלפי ספורטאים ואיגודי ספורט מכל רחבי הארץ? להלן הפרטים.

בדיקת מאמץ – חיוני בעבור כל ספורטאי

בדיקת מאמץ היא בדיקה הכרחית אשר נועדה לבחון את יכולתו של הספורטאי, וזאת באמצעות מערכת של מבחנים המתבצעים במסגרת התייצבות במרכז לרפואת ספורט בבית החולים שערי צדק. מדובר בבדיקה אשר מיועדת להעמיס על מערכת לב ריאה לצד מערכת השרירים, כל זאת מתוך מטרה לגרום לעלייה בקצב הלב, לצד ועלייה בלחץ הדם. בהתבסס על הבדיקות הללו מפענח הצוות המקצועי של המרכז הרפואי  את התוצאות, ומנסה לזהות פתולוגיות שמהן ניתן להסיק מסקרנות לגבי אופן הפעילות הגופנית, התדירות ועוד.

המרכז הרפואי לרפואת ספורט בשערי צדק מעניק שירות של אבחון ייעוץ וטיפול בתחום הפעילות הגופנית כאשר מטרת הבדיקות כמו למשל בדיקת מאמץ היא לזהות בעיות ומצבים אשר עלולים להוביל לפציעה מחלה או חלילה אפילו מוות פתאומי. המרכז מספק את השירות לעשרות גופים וקבוצות ספורט בישראל לצד ספורטאים אשר רוצים להגיע ולקבל את המענה אשר מתבסס על ידע מקצועי נרחב. בנוסף המרכז הזה הוא הכתובת לספורטאים חובבנים אשר רוצים לעסוק בפעילות גופנית ולשלב אותה במסגרת היום יום כחלק מהגעה להישגים בריאות לצד אורח חיים בריא.

 

 

מעטפת מקצועית הכוללת גם ייעוץ תזונתי

היתרון של המרכז הרפואי נובע בעקבות צוות רב תחומי אשר מורכב מרופאים ספורט לצד מומחים לתחום תזונה של ספורטאים אשר מבצעים התאמה אישית לתוכנית האימונים והרקע האישי. את המרכז מנהלת פרופסור נעמה קונסטנוני ביחד עם מומחים לתחום הספורט, כאשר המטרה היא להעניק לכל ספורטאי חובבן או מקצוען את היכולת לבנות תוכנית המותאמת באופן אישי לצרכים. כידוע, לתזונה יש תפקיד משמעותי מאוד מבחינת היכולת להגשים את ההישגים ולהוביל ליצירה של מענה התומך בעלייה של מסת שריר, הפחתת הסיכוי לפציעות לצד הגברת האפקטיביות בזמן ביצוע של פעילות גופנית. ההתאמה של תפריט התזונה בהתאם לאורח החיים היא חיונית בעבור כל ספורטאי, ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם לקבל את המענה אשר מאפשר להוביל ליצירה של שגרת ספורט יעילה המבוססת בין היתר גם על ייעוץ תזונתי תומך.

ליווי מלא לכל אורך הדרך

המרכז לרפואת ספורט במרכז הרפואי שערי צדק הוא אחד המרכזים המובילים בישראל בתחום הזה, ועדות לכך ניתן למצוא בשיתוף היא פעולה רבים שאותם מבצע המרכז ביחד עם איגודי ספורט לצד ספורטאים מובילים אשר פוקדים את המרכז מתוך מטרה לבצע סדרת בדיקות כוללות בין היתר בדיקת מאמץ לצד ייעוץ תזונתי תומך, כחלק מאורח חיים בריא ומאוזן. הליווי אותו מספק הצוות לצד הידע הרב שנצבר הוא זה שהופך אותו למקום שאליו אתם צריכים להגיע כבר עכשיו, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מעטפת התומכת בכם לכל אורך הדרך.

לסיכום

כספורטאים חובבים או מקצוענים חשוב מאוד לקבל את המעטפת המקצועית אשר תאפשר לכם לפרוח ולהתקדם. זה הזמן להיכנס לאתר של המרכז לרפואת ספורט בבית החולים שערי צדק, ולקבל מידע אשר יכול לסייע לכם להגשים את עצמכם מבחינה ספורטיבית, ולא פחות מכך בריאותית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.