יוצאים לרוץ בים והכלב מצטרף לחגיגה? קבלו כמה אמצעי זהירות שישמרו על החבר הכי טוב שלכם בזמן הנסיעה!

אם אתם יוצאים לרוץ בים והכלב שלכם מצטרף לחגיגה, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. יוצאים לדרך? קבלו כמה אמצעי זהירות שישמרו על החבר הכי טוב שלכם בזמן הנסיעה!

רכשו חגורת בטיחות מיוחדת

כאשר נוסעים ברכב, חשוב לקשור את הכלב כראוי למען שלו ושלומו. בזמן תאונה משקלו של הכלב יכול להגיע לפי 30 ממשקל גופו במהלך ההתנגשות. כיום, חברות רבות מייצרות רתמות מיוחדות לכלבים, המסייעות לשמור על בטיחות הנסיעה. בזמן נסיעה עם כלב ברכב כסו את הכלב שלכם בשמיכה נוחה במכונית כדי שיוכל לישון בנוחות בזמן הנהיגה. שינה היא שיטת התמודדות לכלבים שחווים בחילות בזמן נסיעה.

עזרו לכלב להימנע מהקאות

מומלץ לא להאכיל את הכלב לפני הטיול, אלא כמה שעות לפני הטיול או בתום הטיול. כך תעזור למנוע בחילות והקאות תוך כדי תנועה.

עצרו להפסקה

בנסיעות ארוכות, חשוב להחנות ולהוציא את הכלב לטיול. גם אם זה רק בשביל להשתין, חשוב שהכלב שלך יחזיר את העצמות ויהיה לו הזדמנות להריח ולנשום אוויר צח. חשוב שהכלב יוחזק ברצועה בכל יציאה מהרכב.

אל תשכחו לקחת מים

חלק מהכלבים חשים במתח במהלך הטיול ולכן מזילים ריר, מה שעלול להוביל לצמא ואיבוד נוזלים אצל הכלב. במהלך נסיעות ארוכות, הקפידו לעצור מדי פעם כדי לתת לכלבכם הזדמנות לשתות מים.

העסיקו את הכלב בזמן הנסיעה

כדי להעסיק את הכלב שלכם בנסיעה, רצוי לשים לו כמה צעצועים לשחק איתם. עדיף להימנע מעצמות כדי למנוע בחילות והקאות. עדיף לא לתת לו צעצועים שמשמיעים קולות צפצוף, שיכולים לשגע אותך ולהסיח את דעתך בזמן הנהיגה.

הרגילו את הכלב לנסיעות

כדאי לתת לכלב להתרגל לרכב בהדרגה. בהתחלה תן לו לכבות את המנוע ולהיכנס לרכב, להריח את המושב ואת המכונית. לאחר מכן קחו את הכלב לטיול קצר כדי להרגיל אותו לתנועה ולנסיעות של המכונית.

לא להשאיר את הכלב לבד באוטו

במהלך הקיץ החם שלנו, טמפרטורות המכוניות יכולות לשלש תוך דקות. השארת חריץ בחלון לא מספיקה לכלב, וקיים סיכון למכת חום שעלולה להיות קטלנית. בעת החניה, הקפידו להוציא את הכלב מהרכב.

היעזרו בווטרינר שלכם

אם הכלב שלכם נסער כל כך במהלך הטיול שהוא משתגע, כדאי להתייעץ עם הווטרינר שלכם לגבי מתן כדור הרגעה. במיוחד אם הנסיעה ארוכה ואורכת מספר שעות. השתמש בגלולות לפי ההנחיות שהווטרינר נתן לך.

איך עוזרים לכלב שלכם להימנע מהפחד?

יצאתם מהבית בצורה מסודרת, אבל הכלב מסרב להיכנס לרכב? פחד מכלי רכב או נהיגה יכול להופיע אצל כלבים שאינם רגילים לנהוג, ואצל מי שהפנים, כניסה לרכב פירושה "משהו נורא עומד לקרות", כמו ביקור אצל הוטרינר. נסו לקחת את הכלב לכמה טיולים קצרים ומהנים למקומות שהוא אוהב: גינת הכלבים, ביתו של כלב אחר שהוא מכיר, או ביקור משפחה. תגמל את הכלב שלך בפינוק בכל פעם שאתה נכנס לרכב, מה שמחזק את התנהגותו החיובית ומשמח אותו בטיול. ברגע שכלב מבין שלנסיעות יכולות להיות תוצאות חיוביות, הוא יפסיק לראות במכונית איום, אבל יחכה לה בציפייה וכשכשוך בזנב – כמו לצאת לטיול.

לסיכום,

אם אתם יוצאים לרוץ בים והכלב שלכם מצטרף גם הוא לחגיגה הזו, אנחנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים שהצגנו במאמר זה. הכי חשוב, תנו לכלב שלכם תחושה של ביטחון כשהוא אתכם וזה יעשה לו הכי טוב.