כיצד אפשר לשפר אתרים של מכוני כושר? אולי כדאי להתחיל לעבוד עם CDN

מה רמת הכושר של אתר האינטרנט שלכם? האם "נגמר לו האוויר" כאשר רמת הדרישות ממנו קצת עולה? האם הוא מחזיק מעמד במאמץ מתמשך? מדוע האתר לא מגיב טוב מספיק? מה עוד מומלץ לבעלי מכוני כושר לדעת, לגבי ביצועי האתר שלהם? וכמובן – מהו ה-CDN המסתורי שהזכרנו בכותרת וכיצד הוא יעזור לכם? כל התשובות לכל השאלות הללו במאמר שלפניכם.

מגוון פתרונות ופתרון אחד כוללני

יש כיום לא מעט טכנולוגיות עזר, אשר מאפשרות להשיג יותר תועלות, מכל אתר ממוצע. בניית אתרים היא כיום דבר שגרתי ובשל מאוד ורובם מתפקדים לא רע. אבל למה להסתפק בכך? אתר שלא מתפקד במלוא הפוטנציאל שלו, עשוי לפגום בתועלת שמקבלים ממנו. איזו תועלת אתם מנסים לקבל מהאתר, תלוי כבר בכם. אבל סביר למשל, שבכל מקרה תרצו שהאתר ישאיר רושם טוב על הגולשים שלו. אז פתרון מעניין עבור שיפור חווית משתמש שלא רבים מודעים לו, הוא CDN. מייד נרחיב על כך. יש פתרונות נוספים שעשויים לשפר היבטים נוספים של תועלות אתרים, כגון שיווק, תדמית, תפקוד של חנות מכירות ועוד. אך נקודה מעניינת לגבי CDN, היא שזהו פתרון שמועיל בכמה וכמה היבטים שונים למדי. אבל בואו נראה קודם מה זה בכלל CDN.

CDN – לקבל אתר בכושר שיא

נאמר שיש לכם סרטון מרשים בעמוד הראשי של האתר, שמראה פעילות ספורט בחדר הכושר שלכם. הסרטון צבעוני, חד, אולי הפקתם אותו בסיוע מקצוענים והוא פשוט נראה טוב. זהו אלמנט באתר אשר וודאי תורם למשיכת לקוחות ולהשארת רושם רציני. אבל מה יקרה, אם מכון הכושר שלכם יהפוך פופולארי יותר ויותר והיקף הגולשים לאתר יגדל? מדובר בעומס לא קבוע, אשר בנקודות השיא שלו עשוי לאתגר את האתר יותר מדי. חבל שמצב כזה יפגע באיכות הסרטון או בתפקוד האתר מהיבטים אחרים. Content Distribution Network (או Content Delivery Network) הוא פתרון יעיל לכך. CDN מהווה בפשטות רשת שרתים, אשר מי שגולש לאתר שלכם, יעבור למעשה דרכה. אם שרת מסוים באותה רשת עמוס מבחינת פניות לאתר שלכם, שרת אחר ברשת יטפל בשאר הגולשים. כך מגיעים למצב שבו האתר שלכם תמיד זמין ובמהירות מרבית. בעלות של החל מ-$29 לחודש, תוכלו לקבל שרות כזה מחברת GNS, עם פלטפורמה גלובאלית רבת עוצמה והטמעה פשוטה ומהירה.

 

 

תועלות מרכזיות

CDN מספק בעיקר את התועלות הבאות:

  • צמצום עיכובים בתקשורת – צמצום “Latency” למינימום. האתר תמיד זמין ועולה בזריזות.
  • שיפור חוויית המשתמש – שיפור הזמינות והביצועים, מאפשר להתחבר לאתר מכון הכושר מכל מקום, באותה איכות גלישה.
  • שיפור האבטחה – הוספת מעין שכבת אבטחה נוספת לאתרכם. כשם שהגולשים מנותבים לרשת ה-CDN ולא לשרת בודד שלכם, כך גם תוקפים מוצאים שאין להם מטרה קלה (שרת בודד), אלא רשת עמידה. ה-CDN כולל מנגנון Anti DDoS, אשר מאפשר למנוע התקפות מסוג מניעת שרות מבוזרת.
  • סיוע לשיווק – שיפור דפי נחיתה באתר וקמפיינים שיווקיים שונים.
  • תועלות גם מהיבט ה-SEO – אפילו קידום אתרים זוכה לסיוע מה-CDN. זאת, תודות לשיפור המצטבר של היבטי הזמינות, הביצועים וגם האבטחה.

לסיכום

אם אתם מעוניינים בביצועים מיטביים של האתר שלכם ובהפקת התועלת המרבית ממנו, קחו בחשבון את נושא ה-CDN.