האמת מאחורי הקשר בין קנאביס לכושר

במבט ראשון, שני תחומים מנוגדים לחלוטין, אבל ככל שמתעמקים יותר בנושא, מגלים כי הם נראים לנו מנוגדים רק בגלל הסטראוטיפ שהוחדר בנו לגבי החומר הירוק והשפעותיו.

צריכת קנאביס

האמת היא שהיום, לא חייבים לצרוך את הקנאביס מסיגריה מגולגלת או באנג, ניתן לצרוך אותו גם על ידי אידוי באמצעות וופורייזר נייח/נייד לבחירתכם, השפעותיו של הקנאביס אינן זהות להשפעות להן אנו רגילים מהעבר ומהנאומים של הורינו. עקב הנדסה מדויקת של החומר במשך עשרות שנים, וחידוש בצורות הצריכה, בין אם בהפקת אדים או בתרכובות קולינריות שונות, כיום ניתן ממש לבחור את ההשפעה הרצויה כמו סוג גבינה במכולת, ויש בתחום טרמינולוגיה עשירה המאפשרת לברור בין השפעותיו השונות של החומר וצורות צריכה שונות המתאימות יותר למצבים מסוימים. בקליפורניה ובקולורדו לדוגמה, ישנם חדרי כושר ואתרי ספורט אקסטרימי המאפשרים ואף מבוססים על השימוש בקנאביס, אז יצאנו לחקור מה הם יכולים לחדש לנו בנושא:

יתרונות הקנאביס בפעילות ספורטיבית ואיך עושים עושים את זה?

פציעות וכאבים

מי שסובל מפציעה ישנה יודע כי זה יכול למנוע פעילות גופנית נחוצה להחלמה מהירה, לדוגמה, פציעות גב מצריכות חיזוק שרירי גב ובטן, אך התהליך קשה מנשוא לעתים ומונע מהאדם לבצע את הפעילות הדרושה לשיקום. פרקים שנפרקו בעבר, מושפעים מטמפרטורות נמוכות ופוגעים ברמת הביצועים של סוגי ספורט כמו סקי וסנובורד, החלקה על הקרח ועוד. קנאביס ידוע באיכויותיו האנטי דלקתיות ובשיכוך כאבים, צריכתו יכולה להקל משמעותית על דלקות מתמשכות ועל רמת הכאב, ובכך למנוע את האתגר הכרוך בחיזוק שרירים חיוניים, ולשפר את רמת הביצועים גם בטמפרטורות נמוכות ובכך למנוע פציעות נוספות.

האמת מאחורי הקשר בין קנאביס - לכושר 13.5.2020

בחירת השפעה רצויה

כשחושבים על צריכת קנאביס עולה התמונה של ״הסטלן המעוך״ על הספה, אבל ביקור אחד בדיספנסריות של קולורדו או קליפורניה יגלה לעינינו מגוון רב של סוגי קנאביס עם השפעות שונות לחלוטין. ה- ״אינדיקה״ אכן תקשה על פעילות ותגרום לתחושת כובד בגופנו, ה- ״סאטיבה״ תשפיע על המצב הנפשי, תרומם את מצב הרוח אך תשאיר אותנו פעילים וחיוניים (זהו הסוג המומלץ לפעילות ספורטיבית) וה-״סיבידי״ לא ישפיע כלל על המצב הנפשי או התודעתי שלנו ורק יקל על כאבים קיימים.

צורת צריכה אופטימלית

החיסרון היחיד בשילוב צריכת הקנאביס עם פעילות ספורטיבית הוא אופן הצריכה, הגיוני כי עישון סיגריות מגולגלות יכול לפגוע בתפקוד הריאות ועשוי לפגוע במערכת הנשימה, ובמערכות נוספות בגוף. גם אם הקנאביס עצמו אינו חומר מזיק, הנייר בו מעשנים את החומר יכול להוות גורם מזיק. אבל כמו שאמרנו, היום קיימות צורות רבות לצריכת קנאביס. אם באידוי באמצעות וופורייזר נייח/נייד לבחירתכם, באכילה, או בטיפות שמן. אמנם באכילה ובבליעת טיפות שמן קנאביס ההשפעה מאוד אטית וקשה לאמוד את רמת ההשפעה. לכן צורת הצריכה המומלצת לטעמנו היא אידוי באמצעות וופורייזר נייח/נייד לבחירתכם, כך תוכלו לאמוד את הכמות בקלות יתרה ולא לפגוע בגופכם.